Pielęgnacja

Studio tatuażu w Warszawie - pielęgnacja tatuażu

Jak prawidłowo pielęgnować tatuaż - korzystaj ze wsparcia specjalistów


Loch Tattoo - studio tatuażu na Pradze Południe to doskonałe miejsce, by spełnić swoje marzenia o pięknie prezentującym się tatuażu. Duże doświadczenie, które kryje się za osobami, reprezentującymi salon tatuażu na Pradze Południe to gwarancja pięknego wykonania, a także kompletu informacji o tym jak powinno się zadbać o wykonany tatuaż. Ta kwestia ma niewątpliwie ogromne znaczenie. Pielęgnacja tatuażu będzie bardzo istotna, ponieważ od niej zależy jak zadba się o skórę po wykonaniu takiego zabiegu. 


Zadbaj o wygląd swojego tatuażu 


Wybierając Loch Tattoo - salon tatuażu Wawer możecie liczyć na komplet informacji o tym, jak po wykonaniu tatuażu powinno się o niego zadbać. To bardzo istotne, że studio tatuażu Wawer dba nie tylko o samo wykonanie tatuażu, ale udziela również kompleksowych informacji o tym jak powinna wyglądać jego prawidłowa pielęgnacja. Dzięki temu będzie można zadbać o doskonały wygląd i bezpieczeństwo skóry. 


Wykonanie tatuażu to dopiero połowa sukcesu, drugą stanowi prawidłowe zagojenie się skóry, a o to już musi zadbać osoba, która go sobie wykonała tatuaż. Po zabiegu trzeba poświęcić przynajmniej 2 tygodnie na opiekę nad swoim malowidłem.

Bezpośrednio po zrobieniu, obszar tatuowany jest lekko zaczerwieniony: to normalny stan, spowodowany podrażnieniem, które może utrzymywać się nawet do 2 dni; wszystko zależy od wrażliwości skóry i wielkości tatuażu. Wzór tatuażu bezpośrednio po naniesieniu ma bardzo intensywne kolory, jednak w miarę przenikania w głąb skóry zaczynają one blednąć. Dzieje się tak dlatego, że tusz najpierw jest w zewnętrznej warstwie skóry i potrzebuje trochę czasu, żeby przeniknąć w głąb naskórka. Następnego dnia powierzchnia jest trochę pomarszczona, ponieważ zaczyna się formować strupek. Po 3-4 dniach skóra zaczyna się złuszczać. To oznaka,  że tatuaż zaczyna się goić. Po około tygodniu, gdy zejdą już strupki, rozpoczyna się proces regeneracji naskórka. Tatuaż zaczyna wyglądać tak, jak powinien po około 6 tygodniach. Skóra w jego okolicach będzie trochę podrażniona i wrażliwa. Do czasu jej powrotu do naturalnego stanu trzeba ściśle stosować się do zaleceń tatuażysty.


Krok po kroku - dbaj o tatuaż 


Studio tatuażu na Ochocie pod marką Loch Tattoo to również miejsce, gdzie można dowiedzieć się, że pielęgnacja powinna składać się z kilku podstawowych kroków:


  • opatrunek zdejmuje się po 3 godzinach, obmywa tatuaż i smaruje specjalną maścią
  • przez dwa dni nosi się na nim folię, która zabezpiecza przed wysuszeniem 
  • pierwsze trzy dni należy myć tatuaż przed smarowaniem 
  • smaruje się go do 5 razy dziennie przez 2 tygodnie, do momentu zagojenia 
  • gojący się tatuaż nie może wysychać 
  • pojawiające się strupki nie powinny być zdrapywane, ponieważ powstaną blizny 
  • tatuaż będzie się goił jeśli zadba się o jego czystość 
  • świeży tatuaż nie powinien być zbyt długo w kontakcie z wodą
  • przez okres 6 tygodni nie powinno się uczęszczać na basen, do sauny czy solarium 
  • tatuaż nie powinien być wystawiany na działanie promieni słonecznych 

Pielęgnacja z dobrymi kosmetykami


Odwiedzając studio tatuażu Loch Tattoo w Warszawie w dzielnicy Włochy można nie tylko wykonać piękny tatuaż, ale studio to miejsce, gdzie można liczyć również na informację o tym jak pielęgnować tatuaż, ale również dowiedzieć się o tym jakie kosmetyki, kremy, maści warto stosować. Dlatego właśnie wybierając Loch Tattoo jako profesjonalny salon tatuażu Warszawa Włochy można oczekiwać, że tatuaż będzie się pięknie prezentował i można będzie o niego właściwie zadbać. 


salon tatuażu Warszawa Włochy, studio tatuażu Warszawa Włochy, studio tatuażu ochota, studio tatuażu praga południe, salon tatuażu praga południe,