Pielęgnacja

Studio tatuażu w Warszawie - pielęgnacja tatuażu

Jak prawidłowo pielęgnować tatuaż - salon tatuażu Warszawa Mokotów


Loch Tattoo - studio tatuażu na Mokotowie to doskonałe miejsce, by spełnić swoje marzenia o pięknie prezentującym się tatuażu. Duże doświadczenie, które kryje się za osobami, reprezentującymi salon tatuażu na Mokotowie to gwarancja pięknego wykonania, a także kompletu informacji o tym jak powinno się zadbać o wykonany tatuaż. Ta kwestia ma niewątpliwie ogromne znaczenie. Pielęgnacja tatuażu będzie bardzo istotna, ponieważ od niej zależy jak zadba się o skórę po wykonaniu takiego zabiegu. 


Zadbaj o wygląd tatuażu - studio tatuażu Mokotów


Wybierając Loch Tattoo - salon tatuażu na Mokotowie możecie liczyć na komplet informacji o tym, jak po wykonaniu tatuażu powinno się o niego zadbać. To bardzo istotne, że studio tatuażu Loch Tattoo dba nie tylko o samo wykonanie tatuażu, ale udziela również kompleksowych informacji o tym jak powinna wyglądać jego prawidłowa pielęgnacja. Dzięki temu będzie można zadbać o doskonały wygląd i bezpieczeństwo skóry. 


Studio tatuażu w Warszawie


Wykonanie tatuażu to dopiero połowa sukcesu, drugą stanowi prawidłowe zagojenie się skóry, a o to już musi zadbać osoba, która go sobie wykonała tatuaż. Po zabiegu trzeba poświęcić przynajmniej 2 tygodnie na opiekę nad swoim malowidłem.

Bezpośrednio po zrobieniu, obszar tatuowany jest lekko zaczerwieniony: to normalny stan, spowodowany podrażnieniem, które może utrzymywać się nawet do 2 dni; wszystko zależy od wrażliwości skóry i wielkości tatuażu. Wzór tatuażu bezpośrednio po naniesieniu ma bardzo intensywne kolory, jednak w miarę przenikania w głąb skóry zaczynają one blednąć. Dzieje się tak dlatego, że tusz najpierw jest w zewnętrznej warstwie skóry i potrzebuje trochę czasu, żeby przeniknąć w głąb naskórka. Następnego dnia powierzchnia jest trochę pomarszczona, ponieważ zaczyna się formować strupek. Po 3-4 dniach skóra zaczyna się złuszczać. To oznaka,  że tatuaż zaczyna się goić. Po około tygodniu, gdy zejdą już strupki, rozpoczyna się proces regeneracji naskórka. Tatuaż zaczyna wyglądać tak, jak powinien po około 6 tygodniach. Skóra w jego okolicach będzie trochę podrażniona i wrażliwa. Do czasu jej powrotu do naturalnego stanu trzeba ściśle stosować się do zaleceń tatuażysty.


Krok po kroku - dbaj o tatuaż  


Studio tatuażu na Mokotów pod marką Loch Tattoo to również miejsce, gdzie można dowiedzieć się, że pielęgnacja powinna składać się z kilku podstawowych kroków:


 • opatrunek zdejmuje się po 3 godzinach, obmywa tatuaż i smaruje specjalną maścią
 • przez dwa dni nosi się na nim folię, która zabezpiecza przed wysuszeniem 
 • pierwsze trzy dni należy myć tatuaż przed smarowaniem 
 • smaruje się go do 5 razy dziennie przez 2 tygodnie, do momentu zagojenia 
 • gojący się tatuaż nie może wysychać 
 • pojawiające się strupki nie powinny być zdrapywane, ponieważ powstaną blizny 
 • tatuaż będzie się goił jeśli zadba się o jego czystość 
 • świeży tatuaż nie powinien być zbyt długo w kontakcie z wodą
 • przez okres 6 tygodni nie powinno się uczęszczać na basen, do sauny czy solarium 
 • tatuaż nie powinien być wystawiany na działanie promieni słonecznych 


  Etapy gojenia się tatuażu w skrócie


  Przede wszystkim warto wiedzieć o poszczególnych etapach gojenia, bo wtedy wiadomo, czego oczekiwać. Wyróżnić można:
  1. fazę gojenia-zapalenia
  Przeważnie trwa do 5 dni. To właśnie wtedy pojawiają się wcześniej wspomniane zaczerwienienie. Czasem można odczuć także osłabienie lub podwyższoną temperaturę. Podczas tego etapu można zauważyć sączenie się tatuażu, tzn. na powierzchni skóry pojawia się osocze.

  2. fazę regeneracji
  Wraz z upływem 1-2 tygodni skóra zaczyna swędzieć, a uszkodzony naskórek stopniowo się odbudowuje. Kluczowe jest tutaj powstrzymywanie się od drapania, bo może ono doprowadzić nawet do infekcji.

  3. fazę bliznowacenia naskórka
  Warto przygotować się na to, że skóra zacznie się łuszczyć. Na jej powierzchni pojawią się także strupy. Na szczęście takie zmiany stosunkowo szybko znikają.

  4. faza gojenia
  Strupki znikają, a intensywność złuszczania znacznie się zmniejsza.

Pielęgnacja z dobrymi kosmetykami  - salon tatuażu Warszawa Mokotów


Odwiedzając studio tatuażu Loch Tattoo w Warszawie w dzielnicy Mokotów można nie tylko wykonać piękny tatuaż, ale studio to miejsce, gdzie można liczyć również na informację o tym jak pielęgnować tatuaż, ale również dowiedzieć się o tym jakie kosmetyki, kremy, maści warto stosować. Dlatego właśnie wybierając Loch Tattoo jako profesjonalny salon tatuażu Warszawa Mokotów można oczekiwać, że tatuaż będzie się pięknie prezentował i można będzie o niego właściwie zadbać. 


salon tatuażu Warszawa Włochy, studio tatuażu Warszawa Włochy, studio tatuażu ochota, studio tatuażu praga południe, salon tatuażu praga południe,